Zarzecze » Gospodarka » Podmioty gospodarcze

Podmioty gospodarcze

            W ramach ogólnej liczby podmiotów gospodarczych na terenie gminy działa dwie spółki prawa handlowego i jedna spółdzielnia, co stwarza pozytywne warunki dla inwestycji w infrastrukturę oraz około 250 miejsc pracy dla naszych mieszkańców.

Znana na rynku,  firma  GPR Guma i Plastic Recycling Sp. z o. o. to czołowy producent własnych  granulatów gumowych z odpadów gumy twardej i tworzyw sztucznych, które wykorzystuje się do produkcji oponek do kontenerów na śmieci i  podstaw do oznakowań robót publicznych.    

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe i Usług Wielobranżowych BAMAL Sp. z o.o. prowadzi  działalność w branżach: piekarniczo-cukierniczej (szeroki asortyment pieczywa i wyrobów cukierniczych), produkcji mąk pszennych, usług młynarskich oraz usług ślusarsko-kowalskich.

Utworzona w  2014 r. Spółdzielnia Socjalna „Rezydencja  pod Platanem”, zajmuje się cateringiem dla szkół oraz osób samotnych z terenu gminy, a także prowadzi pizzerię i restaurację.

Na terenie gminy rozwija  się również  handel i usługi. Działają tutaj:  Oddział P.P.H.U „SKŁAD” Gałuszka Sp. J. , oferując miejscowym klientom szeroki asortyment materiałów budowlanych i wykończeniowych, nawozów i węgla, trzy pawilony handlowe znanych  sieci Centrum, Ledi, Piotruś Pan oraz trzy apteki.

Na szczególną uwagę zasługują działalności gospodarcze prowadzone przez osoby fizyczne.

Według Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (dane z dn. 8.10.2015 r.) teren gminy Zarzecze jest głównym miejscem wykonywania działalności gospodarczej dla 184 małych  firm. Dzięki przedsiębiorczości wielu takich osób, gmina może pochwalić się m.in. stacją paliw i myjnią samochodową.

Największy udział wśród działalności gospodarczej prowadzonej przez osoby fizyczne mają usługi i handel. Działa tu łącznie 122 firm, gdzie 70 stanowią wszelkiego rodzaju usługi dla ludności, a 52 to punkty handlowe. Na drugim miejscu znajduje się branża remontowo- budowlana-27 podmiotów gospodarczych. Są to głównie jednoosobowe firmy, ale około piętnaście z nich zatrudnia nawet do 10 pracowników. Najmniejszy udział w ogólnej liczbie małych firm stanowią: produkcja i transport - po 13 podmiotów gospodarczych oraz opieka i ochrona zdrowia- 9 podmiotów gospodarczych.   

Informacje kulturalne

Wirtualny spacer po centrum sportu
2012-02-07 02:00:00

Zapraszamy na wirtualny spacer po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu

Turystyka i wypoczynek