Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 28-04-2017 12:00

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie reprezentujący gminy: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza oraz Zarzecze. Ogółem w konkursie wzięło udział 45 uczniów.

Wiedzę uczestników turnieju oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku oraz członków Zarządu Powiatowego ZOSP RP.

Kolejność zajętych zwycięskich miejsc uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu pożarnictwa przedstawia się następująco:

I. grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Jakub Stęchły- ZS Ujezna

2. Adrian Stanowski- ZS Zarzecze

3. Karolina Kwaśniewska- SP Adamówka

II. grupa wiekowa (gimnazja)

1. Katarzyna Wojciechowska- ZS Zarzecze

2. Julia Olbrycht- ZS Gać

3. Wojciech Kuźniar- ZS Gać

III. grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Maria Dudek- LO Łańcut

2. Patrycja Bieniasz- ZSOiZ Przeworsk

3.Jakub Drozd- LO Łańcut.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować swoje szkoły i gminy w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu, które odbędą się 19 maja br. w Krośnie.

Eliminacje Powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Przeworsku.