MIĘDZYGMINNE MANEWRY OSP 22-09-2017 06:00

Dnia 16 września br. odbyły się Międzygminne Manewry Ratowniczo-Gaśnicze. W tym roku gospodarzem manewrów był Zarząd Gminy ZOSP RP w Gaci, który przygotował ćwiczenia.

    W manewrach wzięło udział 27 sekcji liczących po sześciu strażaków ochotników reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Gać, Przeworsk i Zarzecze, jak też z Husowa, Jawornika Polskiego, Markowej i Sieteszy.

Głównym tematem tegorocznych manewrów było bezpieczeństwo i higiena pracy ratowników oraz podstawowa wiedza dowódców, operatorów sprzętu oraz ratowników.

Strażacy otrzymali do wykonania zadania związane z powyższym tematem i realizowali je m.in. przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „ALMUS” w Białobokach, na terenie firmy TBS Bettina Kuźniar w Białobokach, w magazynie towarów masowych GS Samopomoc Chłopska w Gaci, na Uniwersytecie Ludowym w Gaci oraz w Gospodarstwie Rolnym Aleksandra Kuźniara również w Gaci.

Ćwiczenia odbywały się pod okiem instruktorów i ratowników medycznych PSP w Przeworsku, firmy „Falk” oraz Szpitala Rejonowego w Przeworsku, którzy oceniali działanie strażaków i na miejscu udzielali fachowego instruktażu.

Na zakończenie manewrów działania ochotników ocenił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej  St. Bryg. Janusz Flak.

Poprzez organizację manewrów strażacy ochotnicy w znacznym stopniu podnieśli sprawność bojową oraz opanowali udzielanie pomocy osobom poszkodowanym.

Manewry międzygminne są wspaniałą formą szkolenia, zarazem integracji dużej grupy strażaków – tak podczas ćwiczeń, jak i wymianie doświadczeń oraz bliższemu poznaniu się podczas spożywania wspólnej grochówki.

Informacje kulturalne

Wirtualny spacer po centrum sportu
2012-02-07 02:00:00

Zapraszamy na wirtualny spacer po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu

Turystyka i wypoczynek