Noc Muzeów w Zarzeczu 17-05-2016 08:00

Noc Muzeów to europejskie święto kultury. W tą wyjątkową noc każdy może znaleźć coś dla siebie – dorośli i dzieci, miłośnicy sztuki i entuzjaści historii, fani muzyki oraz wielbiciele rodzinnych pikników.

W otwartych do późnych godzin nocnych muzeach, galeriach, lokalnych centrach kultury czekały dla wszystkich chętnych atrakcje na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

          Do późnych godzin nocnych dnia 14 maja br. dostępny dla zwiedzających był zespół pałacowo – parkowy w Zarzeczu. Amatorzy nocy muzeów kompleks zarzecki mogli zwiedzać od godz. 17:00 do 24:00. Gośćmi specjalnymi nocy muzeów byli: prof. Kazimierz Karolczak – biograf rodu Dzieduszyckich oraz Paweł Dzieduszycki, potomek rodu, który urodził się w pałacu w Zarzeczu. Zwiedzający mogli więc poznać bogatą historię mieszkańców zarzeckiej rezydencji. Dodatkową atrakcją był pokaz filmów związanych z pałacem i rodem Dzieduszyckich.

          W bieżącym roku, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zespół pałacowo – parkowy w Zarzeczu zwiedziło około 200 osób. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej niezapomnianej imprezy oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.       

Informacje kulturalne

Wirtualny spacer po centrum sportu
2012-02-07 02:00:00

Zapraszamy na wirtualny spacer po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu

Turystyka i wypoczynek