Półkolonia w Zarzeczu zakończona 02-08-2017 04:00

Turnus półkolonii w Zarzeczu zakończony. Przez 10 dni uczestnicy korzystali z pięknej pogody, zajęć sportowo – rekreacyjnych oraz wycieczek.

W tym roku odwiedziliśmy zaporę solińską, gdzie pływaliśmy statkiem, oglądaliśmy film o zaporze, kąpielisko. Drugim ,ciekawym miejscem był Kamieniec – Odrzykoń, Skałki oraz Centrum  Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jakie „cudeńka” wykonują artyści ze szkła,  sami mogli wykonać próbę robienia pieczęci oraz wydmuchać bańkę szklaną. Kolejnym miejscem była Radawa, gdzie kąpaliśmy się na zalewie oraz dużo frajdy sprawiała jazda rowerkiem wodnym. Czwarta wycieczka – to Kraków. Wawel, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Najważniejszy był smok ziejący ogniem. W czasie, kiedy byliśmy w Zarzeczu korzystaliśmy z Orlika, hali sportowej oraz dającego nam wiele cienia – zespołu pałacowo – parkowego. Zabawy plenerowe, zabawy w grupach, zawody sportowe z grupą przebywającą w Zarzeczu na kolonii z Tarnowa, profesjonalny trening, ćwiczenia z fizyki prowadzone przez Dominikę Kuźmę , konkurs „Mam talent”, dyskoteka w stylu „hawajskim”, spotkanie z panią policjant i pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze oraz pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i zdrowej żywności cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nowe przyjaźnie owocują. Dzieci żałują, że to już koniec. Te dziesięć dni upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Dziękujemy Wójtowi Gminy Zarzecze za zaangażowanie się i pomoc w organizację Półkolonii, dyrektorowi GOSiR za udostępnienie obiektu, Komendzie Powiatowej w Przeworsku za pogadankę, Dominice Kuźma za wspaniałe doświadczenia z fizyki. Dziękujemy wychowawcom za opiekę, pielęgniarce, za czuwanie z bandażami i Lokomotivem,  Spółdzielni Socjalnej za wyżywienie. Ta forma wypoczynku jest już sprawdzona, dlatego wierzymy, że w przyszłym roku znów spotkamy się w pełnym składzie.

„Wypoczynek letni w formie półkolonii z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników”.

Informacje kulturalne

Wirtualny spacer po centrum sportu
2012-02-07 02:00:00

Zapraszamy na wirtualny spacer po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu

Turystyka i wypoczynek