POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE SAMOCHODU DLA OSP ZALESIE 06-11-2017 08:00

Dnia 28 października 2017r. w Zalesiu odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego Ford Transit dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu.

Pierwsza część uroczystości odbyła się obok remizy OSP, gdzie O. Eugeniusz Kaczor poświęcił nowy samochód. Następnie podczas uroczystego apelu Druh Wiesław Kubicki- Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Zarzeczu oraz Druh Janusz Flak- Komendant PSP w Przeworsku, oficjalnie przekazali samochód strażakom z Zalesia. Akt przekazania samochodu odebrał Prezes Zarządu OSP Zalesie Wiesław Stecko, natomiast kluczyki i dowód rejestracyjny odebrali Naczelnik Straży Tadeusz Głąb i kierowca Druh Łukasz Mazur. Druga część uroczystości odbyła się w remizie OSP, gdzie zebrani mogli wysłuchać okolicznościowych przemówień.

Koszt zakupu samochodu wyniósł 55 tys. zł i w całości został sfinansowany przez Gminę Zarzecze .