WIECZÓR PROMOCJI TWÓRCZOŚCI PANI TERESY ŻOŁYNIAK 06-11-2017 12:00

W dniu 29 października 2017r. w budynku remizy OSP w Maćkówce miało miejsce Maćkowskie Spotkanie z Kulturą „Wieczór promocji twórczości Pani Teresy Żołyniak”. Spotkanie honorowym patronatem objął Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki.

Na wstępie odbyła się prelekcja dotycząca historii wsi Maćkówka w wykonaniu kustosz Muzeum w Przeworsku Małgorzaty Wołoszyn. W tematykę spotkania wprowadziła zebranych etnograf z Muzeum w Przeworsku Katarzyna Ignas prezentując sylwetkę oraz twórczość mieszkanki Maćkówki – Teresy Żołyniak. Swoją obecnością Maćkowskie spotkanie z kulturą uświetnił Zespół Spiewaczy z Maćkówki pod kierownictwem Marii Granda prezentując swoje najpopularniejsze pieśni.

               Spotkanie autorskie z Panią Teresą Żołyniak przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Poetka recytowała oraz czytała wiersze z wydanego tomika poezji jej autorstwa pt. „tu pozostanę do końca” . Tego wieczoru nie zabrakło również wspomnień, ciepłych słów, a także dedykacji i autografów Pani Teresy kreślonych w jej własnym tomiku wierszy uczestnikom spotkania.

               Spotkanie miało na celu przedstawienie twórczości i kulturalnego dorobku Teresy Żołyniak poprzez prezentację publikacji zawierającej fragmenty jej twórczości, a także zachęcenie mieszkańców Maćkówki oraz całej Gminy Zarzecze do aktywnego udziału w regionalnym życiu kulturalnym. Organizatorami spotkania byli Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze- Mariusz Pieniążek oraz Radni Gminy Zarzecze- Wiktor Koba i Andrzej Jakielaszek.

Informacje kulturalne

Wirtualny spacer po centrum sportu
2012-02-07 02:00:00

Zapraszamy na wirtualny spacer po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu

Turystyka i wypoczynek