XI Przegląd Piosenki Biesiadnej w Tryńczy 24-07-2017 00:00

W gorące, niedzielne popołudnie, 23 lipca 2017 r. w Tryńczy odbył się XI Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. Gminę Zarzecze reprezentowały wszystkie cztery, działające przy Centrum Kultury w Zarzeczu zespoły śpiewacze z Łapajówki, Kisielowa, Maćkówki i Rożniatowa.

W konkursowe zmagania stanęło 22 zespoły folklorystyczne, 3 kapele ludowe i siedmiu gawędziarzy. W trakcie przeglądu można było popróbować tradycyjnych potraw i słodkości przygotowanych przez panie z trynieckich kół gospodyń wiejskich.

Gwiazdą wieczoru był polonijny zespół folklorystyczny „Mazury” z Brazylii, który przedstawił swój program artystyczny składający się z tradycyjnych polskich tańców ludowych.

Po kilkugodzinnych prezentacjach konkursowych komisja w składzie: muzykolog - Jolanta Danak oraz muzycy Stanisław Baryła i Andrzej Osmyk przedstawiła wyniki. Wśród nagrodzonych zespołów znalazł się zespół „Jarzębinki” z Łapajówki, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną za wykonanie piosenek: „Napili się chłopcy wina”, „Na rzeszowskim rynku” oraz „Zielone włoskie orzechy”.

Informacje kulturalne

Wirtualny spacer po centrum sportu
2012-02-07 02:00:00

Zapraszamy na wirtualny spacer po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zarzeczu

Turystyka i wypoczynek