Pomoc żywnościowa z Caritas Archidiecezji Przemyskiej dla mieszkańców Gminy Zarzecze

W dniu 29 lipca br. została przywieziona żywność z Caritas Archidiecezji Przemyskiej dla mieszkańców gminy Zarzecze, którzy do tej pory nie korzystali z takiej pomocy. To kolejne wsparcie, które trafiło do 130 nowych osób. W ramach pomocy osoby otrzymały wiele wartościowych produktów. Produkty wydawane były przez Stowarzyszenie Działamy Razem w Zarzeczu. Artykuły spożywcze zostały przekazane w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2019. Kryterium dochodowe kwalifikujące do otrzymania pomocy w przypadku osoby w rodzinie to 1.056,00 zł  na osobę w rodzinie, zaś  1.402,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej. Istnieje nadal możliwość skorzystania z pomocy w formie produktów żywnościowych.

W przypadku chętnych osób prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu pod numerem telefonu 16 640- 11-86.

Z oferowanej formy pomocy mogą skorzystać jedynie osoby nie objęte dotychczas takim wsparciem.