75-LECIE ZESPOŁU SZKÓŁ IM. WINCENTEGO WITOSA W ZARZECZU

W sobotę 22 października br. odbyła uroczystość jubileuszu 75-lecia Zespołu Szkół Rolniczych im W. Witosa w Zarzeczu.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Zarzeczu. Po zakończeniu liturgii goście oraz absolwenci na czele z gminną orkiestrą dętą przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej wszystkim, którzy przez lata tworzyli historie tej placówki, a także część oficjalna.
Absolwenci, emerytowani nauczyciele i nauczyciele obecnie pracujący oraz zaproszeni goście spotkali się w klasach, aby powspominać dawne czasy, obejrzeć kroniki i wystawy, zobaczyć jak wygląda obecnie szkoła. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku przygotowanego przez nauczycieli i uczniów. Późnym wieczorem zaczął się bal i wspólna zabawa do białego rana.
Uroczystość jubileuszowa zgromadziła wielu zaproszonych gości i kilkuset absolwentów. Swoja obecnością na święcie szkoły zaszczycili m.in. Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, Anna Schmidt Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Mieczysław Kasprzak Poseł na Sejm RP, Anna Huk, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty, władz Powiatowych, Wojewódzkich i wielu instytucji.
Była to okazja do wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci. Szkoła to miejsce w którym każdy z absolwentów spędził ważną część życia i pozostawił cząstkę siebie.
75 lat to ogrom wydarzeń mierzonych liczbą dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli i absolwentów, którzy swoją postawą ukształtowali tożsamość szkoły.