FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO ,,OJCZYZNA W POEZJI, PIEŚNI I PIOSENCE”

Konopnicka, Bełza, Mickiewicz, Gałczyński, Brzechwa to tylko niektóre nazwiska znanych poetów, których wiersze mogliśmy usłyszeć podczas Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego pn. „Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence”.
W piątek 4 listopada br. czterdzieścioro młodych artystów z całego województwa podkarpackiego w pięknym wnętrzu zabytkowego pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu recytowało poezję patriotyczną.
Wszystkim wystąpieniom w trzech kategoriach wiekowych przysłuchiwała się komisja w składzie: Agata Hemon (kierownik działu dziedzictwa i edukacji kulturalnej Centrum Kulturalnego w Przemyślu), Agnieszka Wajda (instruktor teatralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku) oraz Henryk Prochowski (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku).
Jury miało bardzo trudne zadanie – wybrać laureatów, zwłaszcza, że poziom prezentacji konkursowych był bardzo wysoki. Po burzliwych obradach komisja wyłoniła w każdej kategorii laureatów.
Laureaci o miejscu na podium bądź wyróżnieniu dowiedzą się w dniu rozdania nagród czyli 13 listopada podczas Wieczoru Patriotycznego w Zespole Szkół Rolniczych im W. Witosa w Zarzeczu.
Decyzją jury 3 osoby spośród nagrodzonych wyrecytują swoje wiersze podczas koncertu.
Gratulujemy wszystkim finalistom i ich opiekunom perfekcyjnego przygotowania do konkursu i zapraszamy 13 listopada na niepowtarzalny koncert patriotyczny z rodziną Jednego Serca Jednego Ducha.
Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Zarzecze, Centrum Kultury w Zarzeczu, Gminna Biblioteka Publiczna w Zarzeczu oraz Zespół Szkół im. W. Witosa w Zarzeczu.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]