GMINA ZARZECZE LIDEREM EKONOMII SPOŁECZNEJ

19 października br. odbyło się V Podkarpackie Forum Ekonomii Społecznej, które miało miejsce w Hilton Garden Inn Rzeszów .
Udział w gali podsumowującej działalność samorządów w zakresie Ekonomii Społecznej wzięli Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Krzeszowska Gwóźdź.
W czasie gali wręczano wyróżnienia oraz kapituła konkursowa przedstawiła zwycięzców poszczególnych kategorii.
Samorząd Gminy Zarzecze został nominowany w kategorii Lider Ekonomii Społecznej ,,Samorząd przyjazny Ekonomii Społecznej”.
Pragniemy Państwu przekazać wiadomość, iż Gmina Zarzecze została zwycięzcą kategorii Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej ,,Samorząd przyjazny Ekonomii Społecznej”.
Od ponad 3 lat jako samorząd staramy się współpracować z podmiotami Ekonomii Społecznej.
Dzięki współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej , Fundacji im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego oraz innymi podmiotami na terenie naszej gminy realizowane były oraz są następujące projekty :
✅ Powstanie Spółdzielni Socjalnej ,,Parkowa”,
✅ Projekt ,,Aktywni na rynku pracy”,
✅ Projekt Klub Seniora ,, Wesołe jest życie staruszka”,
✅ Projekt ,,Mobilne usługi opiekuńcze w Gminie Zarzecze,
✅ Projekt ,,Aktywni niepełnosprawni”,
✅ Projekt ,,Navigator II”,
✅ Program ,,Na codzienne zakupy”,
✅ Program ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”
✅ Program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”,
✅ Powołanie Komitetu Społecznego – „Ofiarujemy cząstkę siebie seniorom, osobom niepełnosprawnym, samotnym.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy wspaniałych inicjatyw i pomysłów w dziedzinie Ekonomii Społecznej.