GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POŁĄCZONE Z ODSŁONIĘCIEM MURALU

W dniu 11 listopada br. odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęto złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Zarzeczu przez przedstawicieli Samorządu Gminy Zarzecze na czele z Wójtem Gminy Tomaszem Burym, Dyrektorów oraz Kierowników działających na terenie naszej gminy.
Następnie w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Siennowie została odprawiona Msza święta przez Proboszcza tej parafii Ks. Leszka Gruszeckiego, Proboszcza parafii w Żurawiczkach O. Dariusza Roga oraz Ks. Mariusza Łacha.
Po zakończonej Mszy św. nastąpiło oficjalne odsłonięcie muralu majora z Siennowa Ludomira Wolskiego herbu Kościesza, kawalera Orderu Virtuti Militari.
Kolejnym etapem uroczystości był przemarsz pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz uczestników wydarzenia wraz z Gminną Strażacką Orkiestrą Dętą przed remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennowie, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, na którą złożyły się okolicznościowe przemówienia oraz występy uczniów Szkoły Podstawowej w Siennowie.
„Dzisiejszy dzień to lekcja historii dla starszych i młodszych mieszkańców naszej Gminy. To bardzo podniosłe wydarzenie, które stało się kulminacją wielu działań. Zróbmy wszystko, aby ten dzień był radosny i wyjątkowy.”- podkreślił w swoim wystąpieniu Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury.
Ostatnim punktem uroczystości było otwarcie trasy Questu oraz rozpoczęcie rywalizacji.
Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Zarzecze oraz Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Siennowie.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]