Aktualno艣ci


饾悘饾悜饾悗饾悏饾悇饾悐饾悡饾悩 饾悜饾悇饾悁饾悑饾悎饾悪饾悗饾悥饾悁饾悕饾悇 饾悥 饾悊饾悓饾悎饾悕饾悎饾悇 饾悪饾悁饾悜饾悪饾悇饾悅饾悪饾悇

Data:
Kategoria: Aktualno艣ci

Szanowni Mieszka艅cy Gminy Zarzecze. Na terenie naszej gminy realizujemy w chwili obecnej projekty z kt贸rymi b臋d臋 chcia艂 Pa艅stwa zapozna膰. Jednym z takim projekt贸w jest Klub Seniora ,,Weso艂e jest 偶ycie staruszka”

W miesi膮cu lutym br. na terenie gminy Zarzecze zosta艂 utworzony Klub Seniora. Klub powsta艂 w ramach projektu 鈥濿eso艂e jest 偶ycie staruszka鈥 realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew贸dztwa Podkarpackiego na lata 2014 鈥 2020, O艣 priorytetowa: VIII Integracja spo艂eczna, Dzia艂anie 8.3 Zwi臋kszenie dost臋pu do us艂ug spo艂ecznych i zdrowotnych.

Projekt zosta艂 przygotowany przez Fundacj臋 im. Braci So艂u艅skich 鈥 Cyryla i Metodego. Z us艂ug Klubu Seniora korzysta ok.聽3鈨0鈨聽os贸b z terenu gminy Zarzecze, kt贸re uko艅czy艂y 60 r. 偶. Seniorzy spotykaj膮 si臋 dwa razy w tygodniu na zaj臋ciach.

G艂贸wna siedziba Klubu znajduje si臋 w budynku Oficyny na terenie zabytkowego zespo艂u pa艂acowo 鈥 parkowego w Zarzeczu.

Seniorzy podczas trwania projektu maj膮 mo偶liwo艣膰 skorzystania z wielu atrakcji specjalnie przygotowanych dla nich. Obecnie Klubowicze uczestnicz膮 w kursie pisania Ikon, niebawem odb臋dzie si臋 wycieczka do Sanktuarium Bo偶ego Mi艂osierdzia w 艁agiewnikach oraz zostanie zorganizowany piknik na terenie zabytkowego parku.

Ponadto projekt zak艂ada zwi臋kszenie aktywno艣ci i uczestnictwa os贸b starszych w 偶yciu spo艂ecznym i kulturalnym (m.in. wyj艣cia do kina czy teatru, udzia艂 w piknikach rodzinnych, wycieczkach, imprezach okoliczno艣ciowych, dost臋p do prasy i 艣rodk贸w przekazu). Seniorzy z gminy Zarzecze skorzystaj膮 z porad specjalist贸w: lekarzy, dietetyka, fizjoterapeuty czy psychologa.

Niew膮tpliwie przydatne b臋d膮 zaj臋cia z zakresu stosowania nowych technologii 鈥 obs艂ugi komputera, Internetu, portali spo艂eczno艣ciowych.

Projekt 鈥濿eso艂e jest 偶ycia staruszka鈥 to bardzo ciekawy i atrakcyjny spos贸b sp臋dzania wolnego czasu przez osoby starsze z terenu naszej Gminy. Jest jeszcze mo偶liwo艣膰 do艂膮czenia do Klubu Seniora, informacje s膮 udzielane pod nr tel. 16 640 14 15.

Udost臋pnij: