Aktualności


INFORMACJA DOTYCZĄCA DOTACJI NA FOTOWOLTAIKĘ

Data:
Kategoria: Aktualności

Szanowni Mieszkańcy Gminy Zarzecze

W ostatnich dniach do Urzędu Gminy Zarzecze napływają sygnały o rzekomej realizacji kolejnego projektu, w którym Gmina Zarzecze przyznaje dotacje na montaż instalacji fotowoltaicznych.

Na rynku pojawiło się wiele firm świadczących usługi polegające na montażu fotowoltaiki i paneli słonecznych. Nie wszystkie jednak sprzedają swoje produkty uczciwie. Szczególnie te firmy, które wprowadzają potencjalnych klientów w błąd oraz wmawiając uzyskanie dofinansowania od jednostek samorządu terytorialnego. Powoływanie się na Urząd Gminy Zarzecze w tym zakresie jest nieuprawnione.

Urząd Gminy Zarzecze informuje, że nie współpracuje z żadną firmą opracowującą audyt, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Jednocześnie informujemy, że dofinansowanie na instalację paneli fotowoltaicznych można otrzymać składając indywidualny wniosek w programie „Mój prąd”, realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w formie niskooprocentowanej pożyczki w programie „Czyste Powietrze”, prowadzonym przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania instalacji fotowoltaicznych przez Gminę Zarzecze na stronie www.gminazarzecze.pl, w mediach społecznościowych oraz na tablicach ogłoszeń pojawią się stosowne informacje.

Udostępnij: