40-lecie działalności Koła Pszczelarzy w Zarzeczu

W dniu 28 czerwca br. uroczyście obchodzono 40- lecie Działalności Koła Pszczelarzy w Zarzeczu. Jubileusz rozpoczęto Mszą Świętą w intencji pszczelarzy i ich rodzin w Kościele Parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Zarzeczu. Tuż przed rozpoczęciem Mszy Świętej Prezes Koła Pszczelarzy w Zarzeczu Stanisław Surmiak przedstawił historię Koła.
Prezes podkreślił, że ludzie pasjonujący się pszczelarstwem spotykali się zawsze, rozmawiali z sobą dzieląc się wiedzą, a czasami podratowali kolegę ulem, czy rodziną pszczelą.
W swoim wystąpieniu wspomniał swoich poprzedników oraz zasłużonych działaczy, dzięki którym Koło przetrwało po dzień dzisiejszy- a należą do nich Stanisław Obłoza Franciszek Michalik, Władysław Tęcza, Edward Pikuła, Maria Pikuła Zbigniew Dryniak jak również Michał Piątek, Antonina Goraj, Stanisław Niemczak, Jan Płocica, Kazimierz Nykiel oraz Marian Ryznar. Warto podkreślić, że z inicjatywy Tadeusza Płocicy w dniu 5 czerwca 2018r. Koło otrzymało swój sztandar.
W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa, Sekretarz Gminy Zarzecze Łukasz Laska, a także poczty sztandarowe Kół Pszczelarzy z Jarosławia i Przeworska oraz władze Zarządu Związku Pszczelarzy.
Kolejna część uroczystości odbyła się w Restauracji „Parkowa”, gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia.
Pełna galeria zdjęć- kliknij tutaj