Aktualności


Akcja „Pomagam Ptakom”

Data:
Kategoria: Aktualności

Informujemy o realizacji projektu pn.: Na wsi. Pomagam Ptakom.pl”  Akcja ochrony dziuplaków rodzimych gatunków na terenach wiejskich Pogórza Dynowskiego” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Projekt ma na celu upowszechnianie ochrony rodzimych gatunków ptaków na terenach wiejskich na Pogórzu Dynowskim.

Każdy uczestnik, który zakwalifikuje się do projektu, otrzyma 2 komplety budek lęgowych dla ptaków do samodzielnego montażu i zawieszenia w ogrodzie, sadzie lub przy domu, na terenie własnej posesji. Zestawy budek lęgowych są bezpłatne dla uczestników pod warunkiem udokumentowania faktu ich montażu i powieszenia w formie zdjęcia lub krótkiego filmu/nagrania. Ilość skrzynek lęgowych do rozdania jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń do projektu. Dodatkowo utworzony zostanie serwis internetowy www.NaWsi.PomagamPtakom.pl. w którym zamieszczone zostaną m.in. filmiki instruktażowe na temat montażu i wywieszania budek oraz quiz tematyczny dotyczący wiedzy na temat dziuplaków mniejszych i ich ochrony.

Więcej informacji o akcji oraz możliwość zgłoszenia swojego udziału w projekcie w grupie www.facebook.com/groups/pomagamptakom/

Udostępnij: