Aktualności


„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE” – KONCERT PIEŚNI POLSKICH W HOŁDZIE STANISŁAWOWI MONIUSZCE

Data:
Kategoria: Aktualności

W piątkowy wieczór 17 maja w zabytkowym pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbył się niezwykły koncert pt.: „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Koncert był hołdem
dla Stanisława Moniuszki w 200 – setną rocznicę jego urodzin. Impreza była zorganizowana przez Wójta Gminy Zarzecze, Centrum Kultury oraz Szkołę Muzyczną II w Przeworsku.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się uczennice wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II Stopnia z Przeworska, które do występu przygotowała pani Natalia Cieślachowska – Trojnar. Wokalistki w pierwszej części wykonały utwory znanych polskich kompozytorów jak chociażby Mieczysław Karłowicz, natomiast druga część była
w całości poświęcona twórczości Stanisława Moniuszki. Artystki wykonały między innymi takie utwory jak „Niepewność”, „Wieczorny dzwon” czy „Pieśń wieczorna”.
Na zakończenie wójt gminy Zarzecze – Tomasz Bury w swoim imieniu oraz w imieniu Przewodniczącej Rady Gminy – Małgorzaty Byrwy, podziękował wokalistkom, ich nauczycielce, pianiście oraz pani dyrektor Szkoły Muzycznej za przygotowanie koncertu. Wójt Gminy podkreślił, że nie co dzień może odbyć się koncert w 200 – setną rocznicę urodzin znanego kompozytora w dwustuletnim pałacu oraz zaprosił wokalistki oraz wszystkich chętnych mieszkańców gminy do udziału w przedstawieniu na dwieście lat pałacu.

Dziękujemy bardzo uczennicom, pani Natalii oraz pani dyrektor Szkoły Muzycznej
II Stopnia za piękny koncert i niezapomniane wrażenia.

Udostępnij: