Aktualności


DNI GMINY ZARZECZE 2018

Data:
Kategoria: Aktualności

14- 15 lipca 2018 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyła się szósta edycja Dni Gminy Zarzecze. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody  mieszkańcy gminy Zarzecze, jak też przybyli goście miło spędzili czas biorąc udział w różnych atrakcjach.

Impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie IV Biegiem Ulicznym- Zarzecze na 5! pod honorowym patronatem Tomasza Burego- Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Uczestników  powitał Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki.   Po  uroczystym wręczeniu nagród dla biegaczy prowadzący Barbara Szczygieł oraz Paweł Płocica zaprosili na koncert Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Obłozy.  W tym dniu zgromadzeni mogli wysłuchać  także koncertu gwiazdy muzyki Disco Polo Magdaleny Niewińskiej, która zaprezentowała swoje najpopularniejsze przeboje np. „ Mężu drogi mój”, „ Lazurowe oczy” czy „ Świruska”.  Po jej występie na scenie zagościła Renata Dąbkowska z zespołem „ Dystans”. Zespół przypomniał swoje największe przeboje lat dziewięćdziesiątych  m.in. „ Czerwona jarzębina”, „ Co za noc”, „Obudź we mnie Wenus”. Utwory śpiewane przez Renatę Dąbkowską przeniosły uczestników koncertu w sentymentalną i taneczną krainę. Na zakończenie pierwszego dnia święta odbyła się zabawa taneczna z zespołem The Five.

Niedzielne popołudnie obfitowało w wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w licznych grach, zabawach i animacjach.  Wśród dzieci pojawił się clown oraz szczudlarz. Na scenie natomiast zaprezentowały się mażoretki, które przedstawiły swoje układy taneczne. Również  z układem tanecznym do muzyki Michaela Jacksona wystąpił Gabriel  Kwaśniak-  mały artysta z Zarzecza, zdobywca wielu nagród w konkursach tanecznych. Na scenie wystąpił również zespół „ Muzyczny Świat” z prywatnej szkoły muzyki rozrywkowej Dominika Nieradki. Następnie przyszedł czas na pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej Macieja Kocója oraz jego partnerki Kamili Kuźniak. Widzowie mogli obejrzeć  teledysk z udziałem dzieci i młodzieży biorącej udział w warsztatach aktorskich organizowanych przez Centrum Kultury w Zarzeczu we współpracy z Akademią Aktorską „ ARTYSTA”. Odbył się także Quiz o gminie z atrakcyjnymi nagrodami. Wieczorem  na scenie pojawił się Mateusz Mijal, który koncertował m.in. z zespołem „Ich Troje”, natomiast karierę solową rozpoczął wydaniem singla „Winny”. Piosenki Mateusza Mijala rozbrzmiewały z zarzeckiej sceny, na której  również tego wieczoru pojawił się  Sławomir. To koncert tego artysty był największą atrakcją Dni Gminy Zarzecze i zgromadził nieoczekiwanie liczną publiczność. Po zakończonym koncercie zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni i bawić się wspólnie z zespołem Family Power.

Warto dodać ,że  podczas Dni Gminy Zarzecze  Firma Galicja Event &Catering przygotowała  dla uczestników stoiska gastronomiczne i handlowe.

Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Zarzecze, Centrum Kultury w Zarzeczu, Podkarpacka Agencja Artystyczna „PART”, Galicja Event & Catering, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu . Patronat medialny Dni Gminy Zarzecze objęli: Radio WAWA, Twoja TV, Gazeta Jarosławska, Twoje Miasto Przeworsk oraz Portal koncertomania.pl.

Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy, którymi były firmy: GPR  Zarzecze, Tyskie, Zajazd Pastewnik, ENGROS  Adam Bury.

Zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/ugzarzecze/

 

Udostępnij: