Aktualności


DNI GMINY ZARZECZE 2019 ZA NAMI !

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniach 26- 28 lipca br. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbyła się siódma edycja Dni Gminy Zarzecze. Zarówno mieszkańcy naszej gminy, jak też licznie przybyli goście miło spędzili czas biorąc udział w różnych atrakcjach.

Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie na Orliku turniejem „dzikich drużyn”,  w którym  wystartowało  ich aż osiem. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie turniej wygrała ekipa Bronx  Team Zarzecze. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damiana Nowosiada ( ETO Zarzecze ), natomiast królem strzelców został Dariusz Garbarz ( Huta Szkła Jarosław). Wybrano również najlepszego bramkarza, którym został Adrian Drabik z Bronx Teamu. Najstarszym zawodnikiem okazał się Wiesław Jarosz, bramkarz drużyny ETO Zarzecze.

W sobotnie popołudnie odbył się V Bieg Uliczny – Zarzecze na 5! z ekonomią społeczną pod honorowym patronatem Tomasza Burego- Wójta Gminy Zarzecze. Bieg odbył się w ramach projektu, którego celem była promocja ekonomii społecznej wśród mieszkańców Gminy Zarzecze. W biegu wzięło udział ok. 200 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km. Zwycięzcą biegu w kategorii OPEN został Jakub Burghard z Czarnej Sędziszowskiej, natomiast spośród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Siembida z Ulanowa (Stalowowolski Klub Biegacza).

Po uroczystym wręczeniu nagród dla biegaczy na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzyki Rozrywkowej „ Muzyczny Świat” z Przeworska. W tym dniu zgromadzeni mogli wysłuchać także koncertu zespołu Disco Polo SKALAR’S, który zaprezentował swoje najpopularniejsze przeboje. Dla najmłodszych  odbył się konkurs  wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami.

Największą atrakcją tego wieczoru okazał się występ zespołu ŁZY. Zespół zaprezentował swoje swoje największe przeboje. Utwory śpiewane przez wokalistkę zespołu Sarę Chmiel przeniosły licznie zgromadzonych uczestników koncertu w wyjątkowy nastrój i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Na zakończenie kolejnego dnia świętowania odbyła się zabawa taneczna z zespołem BRESHKA SQUAD.

Niedzielne popołudnie obfitowało w imprezy zdecydowanie o charakterze sportowym. Odbyły się konkursy i zabawy dla uczestników imprezy, konkurencje siłowe( wygrana dla Jerzego Nowaka z wynikiem 192 kg) oraz turnieje: siatkówki plażowej na nowo otwartym boisku ( najlepszą parą turnieju okazał się Michał Maruszak oraz Michał Curzytek)oraz piłki nożnej dla najmłodszych ( zwycięskim zespołem okazał się JKS Jarosław). Chętni wzięli udział w popularnym ostatnio Festiwalu Kolorów, animacjach dla dzieci ,czy też  mogli obejrzeć pokazy mażoretek i tańca oraz wysłuchać koncertu Gminnej Strażackiej Orkiestry Dętej w Zarzeczu.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Zarzecze, Centrum Kultury w Zarzeczu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu, natomiast współorganizatorem firma Bartfun.

Udostępnij: