Aktualności


Dni Gminy Zarzecze 2022

Data:
Kategoria: Aktualności
W dniach 29-31.07.2022r. świętowaliśmy Dni Gminy Zarzecze. Tegoroczna edycja podzielona została na część sportowo-rekreacyjną oraz kulturalno-artystyczną.
W piątek 29 lipca na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbył się Turniej Piłkarski Sołectw o Puchar Wójta Gminy Zarzecze który był inauguracją tegorocznego święta naszej gminy.
W turnieju udział wzięło 8 sołectw. Najlepszym sołectwem okazał się Rożniatów, który w finale pokonał sołectwo Siennów.
Kontynuacją świętowania Dni Gminy Zarzecze na sportowo była sobota, którą rozpoczęliśmy od 𝗥𝗮𝗷𝗱𝘂 𝗥𝗼𝘄𝗲𝗿𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 – 𝗔𝗸𝘁𝘆𝘄𝗻𝗮 𝗥𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗮.
Pomimo wczesnej godziny, punktualnie o godzinie 09:00 uczestnicy rajdu wyruszyli na 20 kilometrową trasę szlakami Gminy Zarzecze. Rajd zgromadził dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zakończeniem wspólnego szusowania na dwóch kółkach było wspólne ognisko.
O godzinie 14:00 na kompleksie GOSiR w Zarzeczu rozpoczęły się sportowe rozgrywki oraz konkurencje sportowe. Uczestnicy mieli okazję rywalizować w turnieju piłkarskim dzieci, turnieju koszykówki, zawodach w wyciskaniu sztangi. Na dzieci czekały tego dnia również dmuchane zjeżdżalnie oraz bufet przygotowany przez Restaurację Parkową.
Po zakończonej rywalizacji odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali oraz upominków uczestnikom sobotnich Dni Gminy Zarzecze na sportowo.
Niedzielne świętowanie Dni Gminy Zarzecze odbyło się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego i miało charakter rozrywkowo-kulturalny.
Na scenie jako pierwszy zaprezentował się Zespół Obrzędowy „Futomianie” z Futomy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Gacoki” dostarczając zebranym niezapomnianej lekcji folkloru i tradycji.
Następnie Zespół Wokalno-Instrumentalny „ Bella Voce” zaprezentował koncert nawiązujący do rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Muzyczno- kabaretowy program przygotowali aktorzy Teatru Polskiego z Bielska- Białej wcielając się w role najwspanialszych gwiazd światowej estrady m.in. Elvisa Presley’a, Marlylin Monrou, Karela Gotta, Tiny Turnner jak też Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz i innych. Gwiazdą Dni Gminy Zarzecze, na którą zaprosił Wójt Gminy Tomasz Bury, był zespół Baciary.
. Po zakończonym koncercie odbyła się zabawa taneczna przy zespole Fair Play.
W czasie trwania imprezy trwała degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Łapajówki, Maćkówki, Pełnatycz, Zarzecza i Żurawiczek. Strefę kulinarną zapewniła także Spółdzielnia Socjalna „Parkowa” oferując m.in. bigos, kiełbaski z grila, frytki, zapiekanki. Dla najmłodszych uczestników dostępne były dmuchane zjeżdżalnie, kucyki i szereg innych atrakcji.
Podczas niedzielnych Dni Zarzecza uczestnicy mogli wesprzeć leczenie Poli wrzucając datek do puszki.
Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Zarzecze.
Sponsorzy imprezy to: GPR-Guma Plastic Recycling Zarzecze, firma Replas Rożniatów, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Nadleśnictwo Kańczuga, firma Płotex, Janpol- skup zbóż, APIS- Zelmotor oraz firma Bamal Pełnatycze, Delikatesy Centrum w Zarzeczu, Usługi Transportowe Edward Kostecki.
Wójt Gminy Zarzecze składa serdeczne podziękowania Współorganizatorom i Sponsorom wydarzenia, jak również tym wszystkim którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w imprezie.

Pełna Galeria zdjęć ( część sportowo-rekreacyjna 29.07-30.07) – kliknij tutaj

Pełna Galeria zdjęć ( część kulturalno-rozrywkowa 31.07.) – kliknij tutaj

 

Udostępnij: