Aktualności


Dzień Babci i Dziadka w Remizie OSP w Rożniatowie

Data:
Kategoria: Aktualności

KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM

Babcia i Dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc… Nie umiemy sobie wyobrazić naszego dzieciństwa i późniejszych lat życia bez babcinej obecności. Pamiętamy o nich wszystkich zarówno o tych, których już nie ma z nami, jak i o tych, które jeszcze nam towarzyszą i nieraz, mimo podeszłego wieku i chorób, zawsze mają dla nas uśmiech i są skłonne do pomocy. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się coraz cieplej na sercu, bo to przecież jest święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez środowiskowych. To  dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 20 stycznia 2018 r. odbyła się ta wspaniała impreza już od lat w Remizie OSP w Rożniatowie. Tego dnia w  ciepłe, sobotnie popołudnie nasze kochane Babcie i Kochani Dziadkowie tłumnie pojawili się w Remizie. Niektórzy z nich przyjechali nawet z bardzo odległych miejscowości. Na uroczystość oprócz Babć i Dziadków naszych uczniów zaproszeni zostali również dziadkowie z całej wsi Rożniatów. Frekwencja jak co roku dopisała. Sala wypełniona była po brzegi.

Swoją obecnością zaszczycili również zaproszeni goście w osobach: Wójt Gminy Zarzecze Pan Wiesław Kubicki, Pan Krzysztof Majkowski i Pan Jan Szajny – Dyrektorzy Zespołu Szkół w Zarzeczu, Pani Małgorzata Górska z-ca Przewodniczącego Rady Gminy, a zarazem przewodnicząca KGW w Rożniatowie, Pani Maria Chudy- Sołtys wsi Rożniatów, Czcigodni księża- ks. Prałat Zenon Ruchlewicz, ks. Jakub Kustroń oraz Redaktor Kuriera Zarzeckiego Pani Barbara Zięba.

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści  pod czujnym okiem nauczycieli pani Danuty Podolak, pani Anny Polit, pani Barbary Kałamarz i pani Klaudii Kłyż z przejęciem odtwarzali swoje role, a  repertuar był bardzo bogaty. Była Rzepka w wersji komediowej w wykonaniu uczniów klasy II i zerówki, skecze, wesołe scenki, tańce w wykonaniu pierwszoklasistów i dzieci z przedszkola unijnego oraz piosenki. Szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, oraz odśpiewali STO LAT!

Na koniec głos zabrała Pani Anna Polit- kierownik Szkoły, która podziękowała tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wspaniałej uroczystości: rodzicom, paniom z KGW,  nauczycielkom, które przygotowały część artystyczną, oraz złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączył się również Pan Wójt Wiesław Kubicki, Pan Dyrektor Jan Szajny, Ksiądz Prałat Zenon Ruchlewicz i Pani Małgorzata Górska Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Czas umilały przeboje muzyczne do tańca i śpiewu przygotowane przez tatusia naszej uczennicy Pana Pawła Hołysza. Spotkanie było świetną okazją do kultywowania tradycji szkolnych, zacieśnienia więzi rodzinnej i udanej zabawy wnucząt z Babcią i Dziadziem.

Udostępnij: