Aktualności


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ROŻNIATOWIE

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 9 lutego stycznia 2019r. w Remizie OSP w Rożniatowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia w  ciepłe, sobotnie popołudnie nasze kochane Babcie i Kochani Dziadkowie tłumnie pojawili się w Remizie. Niektórzy z nich przyjechali nawet z bardzo odległych miejscowości. Na uroczystość oprócz Babć i Dziadków naszych uczniów zaproszeni zostali również dziadkowie z całej wsi Rożniatów. Frekwencja jak co roku dopisała. Sala wypełniona była po brzegi.

Swoją obecnością zaszczycili również zaproszeni goście w osobach:  Pan Tomasz Bury, Wójt Gminy Zarzecze, Pan Tadeusz Kiełbowicz Sekretarz Gminy, Pan Krzysztof Majkowski Dyrektor Zespołu Szkół w Zarzeczu, ks. Prałat Zenon Ruchlewicz, Pani Maria Chudy Sołtys wsi Rożniatów, Pan Jakub Kozio Radny Rady Gminy, Pan Wiktor Koba oraz Pan Łukasz Laska promocja Gminy. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych, a repertuar był bardzo bogaty. Wiele radości i humoru dostarczył kabaret „Babcia Gienia i Dziadek Marian” oraz Sławomir, Kajra i Zenek w wykonaniu uczniów klasy III pod kierunkiem Pani Danuty Podolak. Drugoklasiści pod okiem swojej Pani Anny Polit wykonali Taniec Dżentelmenów. Dzieci z zerówki i  przedszkola pod opieką swoich pań-Pani Barbary Kałamarz i Pani Agaty Kukla zaprezentowały wesołe inscenizacje, wiersze i piosenki. Szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wzruszenie Babć i Dziadków oraz brawa były wielką nagrodą dla dzieci. Zaśpiewane „Sto lat” dopełniło uroczystość, która przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Czas umilał zespół muzyczny naszego pana Radnego Jakuba Kozio. Spotkanie było świetną okazją do kultywowania tradycji szkolnych, zacieśnienia więzi rodzinnej i udanej zabawy wnucząt z Babcią i Dziadziem.

Szczególne podziękowania należy skierować do  Rady Rodziców Szkoły Filialnej  im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie na czele z Przewodniczącą Panią Anną Grzeszczak oraz wszystkich rodziców, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej wspaniałej imprezy. Najlepiej wyrażą to słowa piosenki: Jak to dawniej było każdy z Was pamięta ,bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada, o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu, pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba. Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele .Tobie Babciu, Dziadku -pomyślności wiele!

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.351151262147096&type=1&l=71af346142

 

Udostępnij: