Aktualności


Dzień Osób Niepełnosprawnych w gminie Zarzecze

Data:
Kategoria: Aktualności

Dzień Osób Niepełnosprawnych w gminie Zarzecze

W dniu 14 września 2021r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Zarzeczu odbył się Dzień Osób Niepełnosprawnych w gminie Zarzecze. W imprezie uczestniczyły osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas:

– Pani Anna Huk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego,

– Pan Maciej Szymański – Dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON

– Pan Wiesław Kubicki – Radny Rady Powiatu Przeworskiego

– Pan Łukasz Laska – Radny Rady Powiatu Przeworskiego

– Pani Małgorzata Byrwa – Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze wraz z radnymi

– Pan Ryszard Trelka  – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

– Pani Katarzyna Kowal – Dyrektor PCPR w Przeworsku wraz z pracownikami

– Pan Mariusz Mituś – Prezes Stowarzyszenia PSONI w Jarosławiu wraz z uczestnikami i pracownikami Dziennego Domu Pomocy w Zarzeczu

– Pan Andrzej Kubik – Prezes Firmy Guma Plastik Recycling w Zarzeczu

– Pan Łukasz Kawaliło – Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku

– Dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Zarzecze wraz z pracownikami

– sołtysi z terenu gminy Zarzecze

Podczas spotkania osoby niepełnosprawne otrzymały środki higieniczne w ramach Modułu IV programu z PFRON – „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Pan Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze złożył szczególne podziękowanie Panu Maciejowi Szymańskiemu – Dyrektorowi Oddziału Podkarpackiego PFRON za ogromne wsparcie osób niepełnosprawnych z terenu gminy Zarzecze.

Na scenie wystąpiły dwie wokalistki: Maria Wojnarowicz oraz Julia Kościńska, które  uświetniły uroczystość pięknym śpiewem. Następnie mogliśmy podziwiać wykonanie uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce. Przedstawili „Rzepkę”, własną interpretację znanych piosenek oraz zaśpiewał Tomasz Homik. Na scenie w skeczu zaprezentowały się uczestniczki Klubu Seniora „Wesołe jest życie staruszka”. Podziwialiśmy również piękny występ Samodzielnego Oddziału Hetmana Karola Chodkiewicza Ziemi Jarosławskiej. Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa. Uczestnicy wzięli udział także w quizie o zdrowiu z nagrodami, które  zostały ufundowane przez sponsorów. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

Osoby korzystały też z poradnictwa dietetycznego, zjeżdżalni, waty cukrowej  i popcornu bez ograniczeń, ciepłego poczęstunku, przejażdżki bryczką lub kucykiem, malowania samochodu, pokazu kolorowych baniek mydlanych, zakręcanych baloników (balonikowe cuda), pokazu wozu strażackiego, wojskowego, warsztatu stolarskiego, fotolustra, malowania twarzy. SP ZOZ w Przeworsku podczas imprezy zapewnił karetkę pogotowia, jak również zorganizował stanowisko medyczne, na którym prowadził akcję z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, min. bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego, określenie poziomu glukozy we krwi. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku również zorganizowali swoje stanowisko informacyjne.

Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Głównym organizatorem Dnia Osób Niepełnosprawnych w gminie Zarzecze był Wójt Gminy Zarzecze, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce. Pomoc dla osób niepełnosprawnych jest dla nas bardzo ważna, dziękujemy, że byliście z nami.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy również serdecznie dziękujemy. Jesteście wspaniali.

Udostępnij: