Aktualności


Ekopracownia – zielone serce szkoły

Data:
Kategoria: Aktualności

W Zespole Szkół im. Wincentego Witosa trwają prace nad tworzeniem nowoczesnej pracowni, która pozwoli uczniom w atrakcyjnych i przyjaznych warunkach zgłębiać wiedzę z nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Będzie to również miejsce, gdzie uczniowie ze szkół podstawowych będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach.

Pracownia została sfinansowana w ramach programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Przeprowadzony został remont jednej z klasowpracowni, zakupiono nowe funkcjonalne meble – stanowiska pracy dla uczniów i nauczyciela, szafy do przechowywania pomocy dydaktycznych oraz środki audiowizualne – nowoczesny monitor interaktywny.

Nowa pracownia to z pewnością miejsce, gdzie uczniowie chętnie będą się uczyć . Już niedługo zostaną zakończone prace przy jej tworzeniu. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce pod koniec września.

 

Udostępnij: