Aktualności


Eliminacje Powiatowe i Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 10 maja 2019 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież Zapobiega Pożarom”.   W eliminacjach wzięli udział uczniowie reprezentujący Gminę Gać, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza i Zarzecze w trzech kategoriach wiekowych, razem 40 osób. Wiedzę  uczestników turnieju z zakresu ochrony przeciwpożarowej oceniała komisja wystawiona przez  Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku pod kierownictwem bryg. Bogdana Jarosza.

W dwóch kategoriach wiekowych najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu Mikołaj Hejnosz i Paulina Mazur. W najstarszej grupie wiekowej zwyciężyła Julia Olbrycht  z Gminy Gać.

Uczniowie ci będą reprezentować powiat przeworski  na eliminacjach wojewódzkich.

Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju ufundowali: Starosta Przeworski, Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku, Bank Spółdzielczy w Przeworsku, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW w Jarosławiu,  Zakład GPR Guma i Plastik Recycling                w Zarzeczu.  Posiłek dla uczestników przygotowała klasa gastronomiczna Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa

Organizatorami Eliminacji Powiatowych byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku,  Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Pożarnych RP w Przeworsku i Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

Eliminacje powiatowe turnieju poprzedzone były eliminacjami gminnymi, które odbyły się   dnia 8 maja 2019 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu.

W grupie wiekowej I – szkoły podstawowe kl. I-VI pierwsze miejsce zajął Mikołaj Hejnosz         z Zespołu Szkół im Jana Pawła II, drugie miejsce Gabriel Kwaśniak z Zespołu Szkół im Jana Pawła II, trzecie miejsce Błażej Hejnosz również z Zespołu Szkół im Jana Pawła II.

W grupie wiekowej II – szkoły podstawowe kl. VII i VIII oraz gimnazja pierwsze miejsce zajęła Paulina Mazur z Zespołu Szkół im Jana Pawła II, drugie miejsce zajęła Karolina Branowska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie, trzecie miejsce zajęła Jowita Wasyliszyn ze Szkoły podstawowej im. św. brata Alberta w Żurawiczkach.

W grupie wiekowej III – szkoły średnie pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wojciechowska reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Przeworsku, drugie miejsce zajął Miłosz Raba reprezentujący Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu, trzecie miejsce zajął Patryk Jamroży również z  Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.

Udostępnij: