ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ogółem w konkursie wzięło udział 48 uczniów.

Wiedzę uczestników turnieju oceniała komisja w składzie: Komendant Powiatowy PSP
w Przeworsku
kpt. Marcin Lachnik, bryg. Dariusz Homa, kpt. Piotr Szpytma, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Paweł Wajchajmer, Komendant Gminny ZOSP RP Jan Michalik, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP Jan Telega.

Kolejność zajętych zwycięskich miejsc uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu pożarnictwa przedstawia się następująco:

I.grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

1. Julia Stępak- gmina Przeworsk
  2. Mikołaj Hejnosz- gmina Zarzecze
  3. Izabela Kuźniar- gmina Gać

II.grupa wiekowa (gimnazja)

1. Julia Olbrycht- gmina Gać
  2. Jakub Hejnosz- gmina Zarzecze
  3. Kamila Wiśniowska- gmina Przeworsk

III.grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

1. Wojciech Kuźniar- gmina Gać
  2. Maria Dudek- gmina Gać
  3. Katarzyna Wojciechowska- gmina Zarzecze

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować swoje szkoły i gminy w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Przeworsku oraz Komenda Powiatowa PSP w Przeworsku.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali GPR Guma Plastik i Recycling  Sp. z o.o. w Zarzeczu i Bank Spółdzielczy w Przeworsku.

Koszty poczęstunku pokrył Starosta Przeworski, a przygotowali go uczniowie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.