Aktualności


EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA WŁAMANIOM DO DOMÓW

Data:
Kategoria: Aktualności

Od 2019 roku Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) i kilka krajów europejskich organizuje Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Celem tej inicjatywy jest nasilenie walki z tego typu przestępczością poprzez informowanie obywateli, w jaki sposób mogą chronić swoje domy. W większości krajów europejskich od wielu lat obserwuje się spadek liczby tego rodzaju przestępstw, jednak nadal stanowią one większość przestępstw z zakresu zorganizowanej przestępczości przeciwko mieniu.

Ponadto proceder ten nie tylko okrada ludzi z ich własności, ale także z poczucia bezpieczeństwa w domu, a także ma znaczący wpływ finansowy na społeczeństwo.

Poniżej przedstawiamy broszurę dotyczącą zapobieganiu włamaniom.

BROSZURA DO POBRANIA

Udostępnij: