Aktualności


FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE – SPOTKANIE Z PISARZEM

Data:
Kategoria: Aktualności

21 stycznia 2020 r.  w Pałacu Dzieduszyckich miało miejsce spotkanie z autorem wierszy dla dzieci i cenionym lekarzem pediatrą w jednej osobie – Panem Maciejem Siekluckim, zorganizowane w ramach ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zarzeczu. Przebiegło ono w niezwykle serdecznej i wesołej  atmosferze. Nasz Gość zauroczył dzieci i dorosłych swoją mądrością, poczuciem humoru oraz aktorską interpretacją własnych wierszy. W wykonaniu Autora wysłuchaliśmy historii o biedronkach, które bardzo chciały pójść do szkoły, o mrówkach, które nie otrzymują zapłaty za swoją ciężką pracę,  o strachu, który w interpretacji Pana Macieja towarzyszy nam po to, byśmy byli ostrożni. Była chwila na zabawę do wiersza „Czas” i łamanie języka przy wierszu o pannie Wy-ry-ło-ko-ne-cze-pe-re-pe-cze-pa-pin-kie-re-wi-czów-nej. Wspólnie z Autorem odbyliśmy podróż dookoła pieca, a także podróż z walizką do ukochanej wnuczki w Warszawie.

Wiersze naszego Gościa czytały również zaprzyjaźnione z Biblioteką Panie: Ania Kwaśniak i Bożena Maczuga. W ich interpretacji wysłuchaliśmy wierszy: „Dlaczego ryby nie mają głosu” oraz „Różowe okulary”. Słowu czytanemu towarzyszyła muzyczna interpretacja wierszy poety w wykonaniu zespołu „Dzieci w trampkach” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie, skąd również nasz Gość pochodzi. Spotkanie prowadziła Magdalena Ćwikła. Wiersze Pana Macieja Siekluckiego to niezwykłe mądre historie o otaczającym nas świecie ludzi, przyrody, zjawisk. Dużo w nich radości, ciepła, poczucia humoru, które uczą młodych odbiorców wrażliwości, a dorosłym czytelnikom pozwalają się zatrzymać i odkryć w sobie na nowo wewnętrzne dziecko.

Udostępnij: