Aktualności


FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO STRAŻACKIEGO KONKURSU STRAŻACKIEGO

Data:
Kategoria: Aktualności
Już po raz dwudziesty do zabytkowego pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu w dniu 25 lutego br. przybyli laureaci eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” oraz ich opiekunowie.
Organizatorem wydarzenia był Zarząd Wojewódzki OSP w Rzeszowie, a współorganizatorami Wójt Gminy Zarzecze oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.
𝑵𝒂 𝒕𝒆𝒈𝒐𝒓𝒐𝒄𝒛𝒏𝒂̨ 𝒆𝒅𝒚𝒄𝒋𝒆̨ 𝒌𝒐𝒏𝒌𝒖𝒓𝒔𝒖 𝒘𝒑ł𝒚𝒏𝒆̨ł𝒐 559 𝒑𝒓𝒂𝒄 𝒛 18 𝒑𝒐𝒘𝒊𝒂𝒕𝒐́𝒘 𝑾𝒐𝒋𝒆𝒘𝒐́𝒅𝒛𝒕𝒘𝒂 𝑷𝒐𝒅𝒌𝒂𝒓𝒑𝒂𝒄𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐.
Komisja po wnikliwej analizie prac konkursowych wyłoniła laureatów i wyróżnionych, wśród których nie zabrakło uczniów ze szkół z naszej gminy: w kat. przedszkola: II m. zdobyła Antonina Harpula, III m. Mirela Hajnosz wyr. Liliana Sowa i Antoni Rojek, w kat. klasy I – IV szkół podstawowych wyróżnienia zdobyli: Oskar Mazur, Szymon Dziedzic i Marlena Orzechowska, w kat. klas V – VIII wyróżnienie zdobyła Natalia Pawłowska.
Wśród Zaproszonych gości głos zabrała Anna Huk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, która podkreśliła, że to dzięki takim konkursom dzieci uczą się jak reagować na zagrożenia i gdzie interweniować.
Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz organizatorom podziękował Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze, który zaznaczył, że w dzisiejszym świecie rozwijanie pasji i zainteresowań młodych ludzi jest bardzo ważne, a ten konkurs jest tego doskonałym przykładem.
Warto również wspomnieć, że w tym roku Gmina Zarzecze została zaproszona do współorganizacji krajowego finału konkursu, który odbędzie się 13 maja na terenie zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]
Protokół konkursowy: [KLIKNIJ TUTAJ]
Udostępnij: