Aktualności


GMINNE OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA (03.05.2023r)

Data:
Kategoria: Aktualności
3 maja w Zarzeczu odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół z terenu gminy oraz zaproszonych gości do kościoła parafialnego w Zarzeczu, gdzie odbyła się uroczysta msza święta.
W dalszej części uroczystości nastąpił przemarsz pod Pomnik Ofiar Pomordowanych przez Hitlerowców oraz Pomnik Świętego Jana Pawła II, przy których zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze.
Oficjalna część uroczystości odbyła się na placu przy Zespole Szkół w Zarzeczu, gdzie Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury wygłosił uroczyste przemówienie upamiętniające 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Strażaka.
Na zakończenie Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury wraz z Prezesem Honorowym Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Wiesławem Kubickim wręczyli strażakom medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaczenia wzorowego strażaka.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]
Udostępnij: