Aktualności


GMINNE ŚWIĘTO PIEROGA W ZARZECZU ORAZ SPOTKANIE LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKIEGO STRAŻACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Data:
Kategoria: Aktualności
W sobotę 13 maja br. na terenie zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Zarzeczu odbyły się dwie ważne uroczystości.
Pierwszą z nich było 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐮𝐦𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐎𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐨𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐳̇𝐚𝐜𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐮 𝐏𝐥𝐚𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨. Wydarzenie to odbyło się w naszej gminie po raz pierwszy na Podkarpaciu.
Laureaci konkursu odebrali swoje nagrody, jak również mieli możliwość zwiedzić przepiękne wnętrza Muzeum Dzieduszyckich.
Po części oficjalnej czekało na nich wiele innych atrakcji.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Anna Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Teresa Tiszbierek – Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Jan Pac – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, St. Brygadier Janusz Jabłoński – Zastępca Podkarpackiego Komendanta PSP, Bogdan Ryznar – Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Magdalena Rożek – zastępca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR, St. Brygadier Tomasz Dzień – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku. Przybyłych powitał gospodarz miejsca Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze.
Drugim ważnym wydarzeniem w tym dniu było 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐞 𝐒́𝐰𝐢𝐞̨𝐭𝐨 𝐏𝐢𝐞𝐫𝐨𝐠𝐚. Osiem Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zarzecze przygotowało bardzo dużo pierogów z różnorodnym nadzieniem m.in. z serem, kapustą, kaszą gryczaną, truskawkami czy śliwkami. Wszystkie pierogi były bardzo smaczne o czym świadczyło ogromne zainteresowanie.
Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżalnie, pokaz sprzętu strażackiego, malowanie twarzy, malowanie na szkle czy malowanie figurek gipsowych.
Wydarzenia te uatrakcyjnił występ artystyczny utworzonej w br. Zarzeckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją jej założyciela Tomasz Piątka – Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu. Orkiestrze towarzyszył Zespół AleVocale z MultiFonia Studio Marta Stącel.
Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Zarzecze, Zarząd Główny ZOSP RP, Zarząd Wojewódzki ZOSP RP, Centrum Kultury w Zarzeczu, Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Zarzecze oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zarzeczu.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pań z Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowanie przepysznych pierogów, strażakom z OSP Zarzecze za pomoc oraz przygotowanie atrakcji, dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu za przygotowanie poczęstunku dla laureatów oraz Samodzielnemu Oddziałowi Jana Karola Chodkiewicza z Zarzecza za prezentację XVIII – wiecznych strojów obronnych.
Pełna galeria zdjęć [KLIKNIJ TUTAJ]
Udostępnij: