Aktualności


GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW W ROŻNIATOWIE

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 19 sierpnia 2018 r. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie odbyły się uroczystości dożynkowe. Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył Ksiądz Dziekan Zenon Ruchlewicz, natomiast homilię wygłosił Ksiądz Prałat Anatol Standyło.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysław Kasprzak, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Tomasz Bury, Prezes Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman, Przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz Kiełbowicz, Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze Mariusz Pieniążek wraz z radnymi, Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki wraz z dyrektorami szkół i pracownikami samorządowymi, jak też sołtysi wsi oraz mieszkańcy Gminy Zarzecze.

Starostami tegorocznych dożynek, którymi byli rolnicy z Rożniatowa- Joanna Hołysz i Zbigniew Granda, przekazali tradycyjny bochen chleba Wójtowi Gminy Zarzecze Wiesławowi Kubickiemu. Wieniec główny dożynek wieńczarze ze wsi Rożniatów przekazali Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Zarzecze Małgorzacie Górskiej, natomiast wieńce z poszczególnych miejscowości zostały przekazane sołtysom poszczególnych  wsi.

Część artystyczną, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze, piosenki oraz tańce przygotowały dzieci i młodzież  oraz Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa. W programie nie zabrakło również tradycyjnych przyśpiewek dożynkowych.

W trakcie uroczystości  dożynkowych wręczone zostały honorowe odznaki im. Św. Izydora Oracza dla zasłużonych mieszkańców naszej gminy: Stanisława Sosnowskiego z Siennowa, Kazimierza Kokoszki z Kisielowa oraz  Anny Stęc , Bolesława Bluczaka i Mateusza Filipów z Rożniatowa.

Odznaki zostały przyznane przez Kapitułę Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, a wręczyli je Mieczysław Kasprzak- Poseł na Sejm RP, Stanisław Bartman- Prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej oraz Wiesław Kubicki- Wójt Gminy Zarzecze.

Po zakończeniu części obrzędowej oraz artystycznej dożynek na scenie odbył się koncert zespołu BAFLO.

Organizatorami dożynek byli : Wójt Gminy Zarzecze oraz Sołtys Wsi Rożniatów Maria Chudy.

Udostępnij: