Aktualności


GMINNY DZIEŃ DZIECKA

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 3 czerwca 2018 r. w Zespole Pałacowo – Parkowym w Zarzeczu odbył się Gminny Dzień Dziecka. Głównym organizatorem imprezy był Wójt Gminy Zarzecze. Współorganizatorami zaś byli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu, Centrum Kultury w Zarzeczu, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Zarzeczu wraz z kołami gospodyń wiejskich z terenu gminy Zarzecze, szkoły z terenu gminy Zarzecze oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Izabela Dzieduszycka wraz z córką Krystyną Dzieduszycką-Rycerską, Ks. Prałat Zenon Ruchlewicz, Tomasz Bury – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Mariusz Pieniążek – Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze wraz z radnymi, Tadeusz Kiełbowicz – Sekretarz Gminy Zarzecze, sołtysi z terenu gminy Zarzecze, dyrektorzy szkół z terenu gminy Zarzecze wraz z nauczycielami, dyrektorzy oraz kierownicy jednostek organizacyjnych gminy Zarzecze wraz z pracownikami, Zofia Kalamarz – Prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Zarzeczu wraz z Przewodniczącymi Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Zarzecze.

Gminny Dzień Dziecka otworzył Wójt Gminy Zarzecze Wiesław Kubicki, natomiast okolicznościowe przemówienie wygłosiła Krystyna Dzieduszycka-Rycerska.

Program Gminnego Dnia Dziecka zapewnił wiele atrakcji oraz liczne niespodzianki dla dzieci w dniu ich święta. Na wstępie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Przeworsku z klasy perkusji prezentując grę na instrumentach. Zebrani mieli okazję obejrzeć także pokaz karate Przeworskiego Klubu Karate Kyokushinkai, podczas którego zaprezentowała się tegoroczna wicemistrzyni Europy w IKO Karate Kyokushinkai – Karolina Barylak. Wielką atrakcją okazał się również pokaz tańca „Akademii Jaskółki”, występ Mażoretek oraz pokazy akrobatyczne.

W program z okazji Gminnego Dnia Dziecka włączyli się także uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy: Maćkówka, Siennów, Żurawiczki, Zarzecze i Pełnatycze.

Miłą niespodzianką okazał się występ Samodzielnego Oddziału Mazowieckiej Chorągwi Husarskiej im. Jana Karola Chodkiewicza Ziemi Jarosławskiej.

Wśród licznych atrakcji znalazły się również: bezpłatny dmuchany plac zabaw, wata cukrowa oraz popcorn, co zapewniła dzieciom firma Katarzyny Olszańskiej. Wszyscy uczestnicy tej imprezy mogli się poczęstować regionalnymi potrawami przygotowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce wystawiali swoje prace, cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy. Pracownicy ŚDS prowadzili w trackie imprezy warsztaty decoupage dla dzieci, zrobione przez siebie prace dzieci mogły zabrać.

Malowanie twarzy, bańki mydlane, szczudlarz, pokaz wozu strażackiego i policyjnego czy sprzętu żołnierzy oraz liczne gry i zabawy wzbudziły podziw i zachwyt wśród najmłodszych uczestników imprezy.

Warto dodać, że w tym dniu za szczególne osiągnięcia sportowe zostali uhonorowani pamiątkowymi  statuetkami wybitni sportowcy z naszej gminy: Karolina Barylak, Filip Hawro oraz Michał Wilczek.

Gminny Dzień Dziecka został zakończony przez pokaz fireshow przeworskiej Grupy Maskarada.

 

Udostępnij: