Aktualności


Gminny Dzień Dziecka – Postaw na rodzinę – Zarzecze 2019r. – 2.06.2019r.

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 2.06.2019r. w zespole pałacowo-parkowym w Zarzeczu odbył się Gminny Dzień Dziecka – Postaw na rodzinę –– Zarzecze 2019r. Oficjalnego otwarcia dokonał Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze, poprzez ciepłe słowa, które skierował do dzieci, młodzieży, rodzin, jak również poprzez wystrzał z armaty.

Na scenie odbył się: pokaz tańca Mażoretek z Zarzecza, występ Oddziału Hetmana Karola Chodkiewicza z  Zarzecza, występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Przeworsku, pokaz samoobrony Klubu Teitai Dojo z Przeworska, występ duetu cyrkowego (klaun, żonglerka, pokaz Fakira – fire show, chodzenie po szkle, akrobatyka, tresura pieska, kameleon wielki, pokaz sztuczek. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Źródło mojej mocy – to rodzina bez przemocy, wręczono dyplomy i nagrody. Monika Kmiecik i Piotr Iwanko prowadzili gry i zabawy dla dzieci.

Organizatorzy zapewnili dla uczestników następujące atrakcje:

 • malowanie twarzy
 • pokaz sprzętu wojskowego, wozu strażackiego oraz wozu policyjnego
 • fotobudkę
 • planetarium
 • dmuchańce
 • przejażdżkę motocyklem
 • przejażdżki kucykami, bryżdżką
 • ozdobienie własnoręcznie toreb z filcu oraz prezentacja prac Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce
 • warsztaty kulinarne prowadzone przez Koło Aktywnych Kobiet w Zarzeczu „Stare potrawy w nowej odsłonie – pomysłem na sukces”
 • występ Oddziału Hetmana Karola Chodkiewicza pod wodzą Jana Hajduka
 • prezentację Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu – stoisko
 • możliwość wędkowania nad stawem
 • lody, wata cukrowa i popcorn bez ograniczeń

 

Głównym organizatorem imprezy był Wójt Gminy Zarzecze, a współorganizatorami: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu, Centrum Kultury w Zarzeczu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zarzeczu oraz szkoły z ternu gminy Zarzecze. Impreza  była dużą atrakcją dla dzieci i ich rodzin dzięki osobom i instytucjom, które zaangażowały się w to wyjątkowe święto – dzień dziecka, a zarazem dzień rodziny.  Składamy wszystkim serdeczne podziękowania

Gminny Dzień Dziecka – Postaw na rodzinę – Zarzecze 2019 był doskonałą okazją do aktywnego, a przede wszystkim rodzinnego spędzenia czasu, dlatego wszystkim, którzy tak licznie przybyli, serdecznie dziękujemy i zapraszamy już za rok.

Udostępnij: