Aktualności


Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Data:
Kategoria: Aktualności

21 stycznia 2018 r. na sali sportowej w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu odbył się coroczny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs skierowany jest dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze.

Wśród zaproszonych gości pojawili się: Wójt Gminy Zarzecze – Wiesław Kubicki oraz Przewodniczący Rady Gminy Zarzecze – Mariusz Pieniążek wraz z radnymi i sołtysami z terenu gminy Zarzecze.

Dwudziestu dwóm prezentacjom konkursowym w pięciu kategoriach wiekowych przysłuchiwała się komisja jurorska w składzie:

Grażyna Winiarz – pedagog, dyrygent chóru parafialnego z Zarzecza oraz współorganizatorka znanego od wielu lat koncertu „Jednego serca jednego ducha”, który odbywa się rokrocznie od roku 2003 na rzeszowskiej Baranówce w Święto Bożego Ciała.

Artur Olchawa – muzyk, dyrygent chóru męskiego i pedagog. Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, które jest organizatorem popularnej imprezy kulturalnej „Dzień Wędliniarza”, a do 2015 roku organizowało Podkarpacki Konkurs Wieńca Dożynkowego.

Mateusz Mijal – muzyk, wokalista i kompozytor, który wiele razy zajmował wysokie pozycje na ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Współpracował ze znanymi artystami sceny polskiej: zespołami Ich Troje i Skangur oraz z Liberem i Stachurskym. W roku 2016 wydał debiutancką płytę – „9 lat” która jest podsumowaniem jego dotychczasowej przygody z muzyką.

Romuald Mączka – przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej, animator sportu i krzewienia go wśród młodzieży.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca uczestnikom konkursu w poszczególnych kategoriach:

Przedszkola – soliści

I miejsce – Michalina Hala – Zarzecze

II miejsce – Borys Leśniak – Zarzecze

III miejsce – Liliana Surmiak – Zarzecze

Przedszkola – zespoły

I miejsce – Nikola Czura, Lena Bułaś i Milena Pawłowska – Pełnatycze

II miejsce – Konrad Sawa, Dominik Tuleja i Patryk Skowron – Pełnatycze

III miejsce – Emilia Kurdybacha, Szymon Granda, Lena Dziad, Tymoteusz Granda, Lucjan Kozłowski i Maja Nowosiad – Zarzecze

Klasy I – III

I miejsce – Klaudia Skowron – Pełnatycze

II miejsce – Karol Kwaśniak – Zarzecze

III miejsce – Oliwia Hołysz – Rożniatów

Klasy IV – VII

I miejsce – Gabriel Kwaśniak – Zarzecze

II miejsce – Michał Hajczewski – Maćkówka

III miejsce – Natalia Szczepańska – Zarzecze

Gimnazja

II miejsce – Klaudia Szałaj – Zarzecze

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Paweł Kucza – Rożniatów

II miejsce – Weronika Wereszczyńska – Siennów

 

Po zakończeniu prezentacji konkursowych i rozdaniu nagród, Mateusz Mijal wykonał kilka znanych kolęd oraz swoich autorskich utworów. Zebrani mieli możliwość porozmawiania oraz zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z gwiazdą.

Udostępnij: