Aktualności


GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Data:
Kategoria: Aktualności

Ks. J. Twardowski w jednym ze swoich wierszy zadaje pytanie „Dlaczego śpiewamy kolędy?” i zaraz na nie znajduje piękną odpowiedź:

„Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać”.

            Dnia 27 stycznia br. uczestnicy Konkursu Kolęd i Pastorałek, zorganizowanego przez Wójta Gminy i Centrum Kultury, również spotkali się po to by poprzez śpiew uśmiechać się do siebie, podawać sobie ręce i uczyć się miłości. W niedzielne popołudnie do internatu Zespołu Szkół im. W. Witosa przybyło ok. 50 młodych artystów z całej gminy, aby przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Przybyłych powitał pan Tadeusz Kiełbowicz – przewodniczący Rady Powiaty Przeworskiego a zarazem sekretarz gminy.

Podczas 34 prezentacji konkursowych mogliśmy usłyszeć wiele pięknych polskich kolęd i pastorałek. Wszystkim prezentacjom konkursowym przeglądało się jury konkursowe
w składzie: Monika Kmiecik, Krzysztof Obłoza oraz Dominik Nieradka. Jurorzy po burzliwych obradach wybrali laureatów konkursu (protokół z konkursu w załączniku poniżej), chociaż decyzja była niełatwa, ponieważ uczestnicy konkursu byli znakomicie przygotowani do swoich występów.

            W czasie obrad komisji czas oczekiwania na werdykt umilił występ uczniów
z Prywatnej Szkoły Muzycznej „Muzyczny Świat” Dominika Nieradki. Artyści zagrali
i zaśpiewali dla widzów kolędy i pastorałki oraz utwory o charakterze rozrywkowym.

            Na zakończenie przeglądu pan Tomasz Bury – wójt gminy Zarzecze – podziękował uczestnikom za udział w konkursie, a opiekunom za profesjonalne przygotowanie podopiecznych.

            Dziękujemy młodym artystom za udział w kolejnej już edycji konkursu, a opiekunom za przygotowanie podopiecznych i repertuaru.

Protokół Komisji Jurorskiej

Udostępnij: