III Wojewódzki Konkurs o Patronce Świętej Królowej Jadwidze

W dniu 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbył się III Wojewódzki Konkurs o Patronce- Świętej Królowej Jadwidze.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Przeworskiego oraz Wójt Gminy Zarzecze.

Wśród zaproszonych na finał Konkursu gości znaleźli się min. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przeworsku Joanna Mordarska;  Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury; Sekretarz Gminy Zarzecze Łukasz Laska; Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa; Radny Rady Gminy Zarzecze Andrzej Jakielaszek.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VIII noszących imię św. Królowej Jadwigi z terenu Województwa Podkarpackiego oraz uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Przeworskiego.

Rozstrzygnięto go w trzech kategoriach tematycznych: plastycznej, literackiej oraz wiedzy o życiu i działalności św. Królowej Jadwigi.

Wręczenie nagród laureatom Konkursu poprzedziła część artystyczna w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

W III edycji wzięło udział łącznie 91 uczniów: 37 w konkursie plastycznym,

27 w  konkursie literackim oraz  27 w finale konkursu wiedzy.

Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane następującym osobom:

Konkurs Plastyczny pt. „Ilustracja do legendy o Królowej Jadwidze” dla klas I – III

I miejsce Antonina Iwanko – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu

II miejsce Pola Nieradka – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie

II miejsce Weronika Szalacha – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dębowie

III miejsce Zofia Kościńska – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

Julia Kot – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Wólce Podleśnej

Oliwia Obłoza – Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce

Julia Harpula – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

Marlena Orzechowska – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

Konkurs Literacki pt. „Opowiadanie o spotkaniu z Królową Jadwigą” kategoria kl. IV-VI

I miejsce Julia Ruchała – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dębowie

II miejsce Gracjan Penc – Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Sieteszy

III miejsce Franciszek Uryniak – Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Sieteszy

III miejsce Kornelia Kępska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku

Malwina Rakoczy – Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tapinie

Emilia Łukaszów – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

Iga Kamińska – Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce

Konkurs Literacki kategoria kl. VII-VIII

I miejsce Weronika Kotlińska – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie

I miejsce Mateusz Sławiński – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Przeworsku

II miejsce Julia Sykała – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie

II miejsce Dominika Stec – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Wólce Podleśnej

III miejsce Julia Kościńska – Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

Wyróżnienia:

Aleksander Drzał – Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Wólce Podleśnej

Magdalena Słysz – Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce

Konkurs Wiedzy pt. „Życie i działalność Królowej Jadwigi” dla klas IV-VIII (rywalizacja drużynowa)

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tapinie

II miejsce Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach

III miejsce Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie

Wszyscy uczestnicy Finału otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z kolei laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Starostę Powiatu Przeworskiego oraz Wójta Gminy Zarzecze.