Aktualności


IV OGÓLNOPOSKI FESTIWAL PIEŚNI LEGIONOWEJ W ZARZECZU

Data:
Kategoria: Aktualności

„Rozkwitały pąki białych róż”, „Orlątko” czy „Już raz zabrali mi Wilno” to tylko niektóre tytuły pięknych pieśni legionowych którymi w piątek 6 marca rozbrzmiewał zabytkowy pałac Dzieduszyckich w Zarzeczu.

Inicjatorami wydarzenia na naszym terenie byli: Wojciech Bardowski – dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej, Zofia Paczóska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej oraz Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze.

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 6 marca w godzinach dopołudniowych. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 artystów, którzy ukończyli 16 rok życia. Wszystkim prezentacjom konkursowym przysłuchiwało się jury w składzie: Dagmara Moskwa – przewodnicząca, Wojciech Bardowski, Grażyna Zajączkowska oraz Zofia Paczóska. Jurorzy po przesłuchaniu wykonawców wyłonili, 6 laureatów, którzy zostali zaproszeni na koncert pieśni legionowych na godzinę 18:00 tego samego dnia.

Koncert finałowy był pięknym wydarzeniem, które zgromadziło wielu fanów talentu naszego rodzimego barda Wojciecha Bardowskiego. Artyście towarzyszyli podczas występu laureaci eliminacji oraz Dagmara Moskwa – laureatka pierwsze edycji festiwalu i Marcelina Cieślak młodziutka utalentowana wokalistka z Przeworska. Wyniki eliminacji zostały ogłoszone przed odśpiewaniem pieśni „Marsz Pierwszej Brygady”. I miejsce zdobyła Zofia Sydor, II miejsce Aleksandra Wajda, III miejsce wyśpiewali: Katarzyna Strzępek i Jakub Wojciechowski, wyróżnienia otrzymały: Maria Wojnarowicz oraz Klaudia Zarzycka. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Zarzecze.

Dziękujemy serdecznie panu Wojciechowi Bardowskiemu i pani Zofii Paczóskiej za zainicjowanie tego pięknego wydarzenia. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim. Wszystkich miłośników Pieśni Legionowej zapraszamy na V edycję festiwalu już za rok do Zarzecza.

GALERIA: TUTAJ

Udostępnij: