Aktualności


IV WOJEWÓDZKI KONKURS ,,MOJA OJCZYZNA – PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ

Data:
Kategoria: Aktualności

W ubiegły czwartek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu odbył się finał wojewódzki IV edycji „Konkursu moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość. Polska i Polacy podczas II wojny światowej”.

W finale wojewódzkim uczestniczyło 44 uczniów z 32 szkół z terenu województwa podkarpackiego. Laureatem konkursu został Piotr Szot – uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 82 szkoły.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu RP, Stanisław Ożóg – Poseł do parlamentu Europejskiego, Anna Schmidt – Rodziewicz – Poseł na Sejm RP, Mieczysław Kasprzak – Poseł na Sejm RP, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Przeworski, Wójt Gminy Zarzecze, prof. dr hab. Kazimierz Karolczak Rektor Uniwersytetu pedagogicznego w Krakowie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w Markowej. W finale uczestniczyli również zaproszeni goście; Mirosław Hajnosz – Dyrektor Biura Poselskiego Anny Schmidt – Rodziewicz, Tomasz Bury Wójt Gminy Zarzecze, Jan Śliwa – Sekretarz Rady Powiatu, dr Anna Stróż – Pawłowska – Dyrektor Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej, Krystyna Dzieduszycka – Rycerska – przedstawiciel Rodu Dzieduszyckich, Andrzej Kubik – prezes zarządu GPR w Zarzeczu, prof. dr hab. Anna Szylar, Jacek Kulasa – przedstawicie PCEN w Rzeszowie.

Udostępnij: