Aktualności


KAMPANIA „STOP BLOKOWANIU SYGNAŁU”

Data:
Kategoria: Aktualności

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji pragnie uświadamiać o negatywnych skutkach używania nielegalnych wzmacniaczy sygnału oraz ich wpływie na powszechny dostęp do łączności. Z tego względu rozpoczęła kampanię STOP blokowaniu sygnału.

Nielegalnie zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego, powodują bardzo duże problemy z funkcjonowaniem sieci. Wiąże się to z pogarszającą jakością rozmów czy nawet całkowitym zanikiem sygnału. Problem z zasięgiem to rzecz jasna brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, wiadomości SMS czy dostępu do internetu.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji zwraca uwagę na fakt, że indywidualni odbiorcy usług, którzy instalują na własną rękę tani, nieposiadający atestu wzmacniacz sygnału łamią prawo. W świetle prawa, samodzielna instalacja tzw. repeaterów jest przestępstwem obarczonym karą grzywny do 1000 zł, a w skrajnych przypadkach, nawet karą ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Jeżeli mamy problem z zasięgiem telefonicznym, KIGEiT informuję, że powinniśmy o tym fakcie w pierwszej kolejności powiadomić operatora telekomunikacyjnego, który może podjąć chociażby decyzję o budowie dodatkowej anteny w miejscu, gdzie zasięgu faktycznie nie ma.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji w ramach kampanii zachęca do zapoznania się z krótkim poradnikiem odnośnie nielegalnych wzmacniaczy sygnału.

Udostępnij: