Aktualności


KARTA DUŻEJ RODZINY – NOWE UPRAWNIENIA DLA DUŻYCH RODZIN OD STYCZNIA 2019R.

Data:
Kategoria: Aktualności

Od 1 stycznia 2019r. Karta Dużej Rodziny  przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku. W związku z powyższym zapraszamy wszystkie chętne osoby do składania wniosku, aby korzystać ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zarzeczu pokój Nr 1 (budynek Urzędu Gminy w Zarzeczu) lub dużo sprawniej i szybciej za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl).

W gminie Zarzecze 140 rodzin korzysta z Karty Dużej Rodziny, w tym 11 rodzin z trójką dzieci, 25 rodziny z czwórką dzieci, 4 rodziny w piątką dzieci, 1 rodzina w szóstką dzieci.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To zniżki np. na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

O Kartę Dużej Rodziny można się ubiegać w formie tradycyjnej lub elektronicznej (osoba składając wniosek wybiera formę).

Udostępnij: