Aktualności


KOLACJA U ZAGŁOBY

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 10 października w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyło się kolejne już spotkanie pod nazwą „ Kolacja u Zagłoby”zorganizowane przez Stowarzyszenie Samodzielnego Oddziału Hetmana Jana Karola Chodkiewicza. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury wraz z radnymi i sołtysami, dyrektorzy oraz kierownicy jednostek administracyjnych z terenu Gminy Zarzecze, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy, a także członkowie zaprzyjaźnionej grupy z Ujeznej.

Uroczysta kolację prowadził  jej gospodarz Janek Zagłoba( w tej zaszczytnej roli wystąpił Jan Hajduk).

Spotkanie upłynęło w koleżeńskiej atmosferze, dyskusji integracyjnej i społecznej. Podawano dania z okresu epokowego ( rosół wołowy z kołdunami oraz kapustę z grochem i grzybami z pieczonym kurczakiem.

Kolacja u Zagłoby miała wymowę historyczną, nawiązywała do obiadów czwartkowych.

Udostępnij: