Aktualności


KONCERT MUZYKI FILMOWEJ – ZARZECKIE SPOTKANIA CHÓRALNE

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 𝟭𝟱 𝗹𝗶𝗽𝗰𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿. 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗶𝗲 𝟭𝟵:𝟬𝟬 w 𝗭𝗲𝘀𝗽𝗼𝗹𝗲 𝗽𝗮ł𝗮𝗰𝗼𝘄𝗼 – 𝗽𝗮𝗿𝗸𝗼𝘄𝘆𝗺 𝘄 𝗭𝗮𝗿𝘇𝗲𝗰𝘇𝘂 będzie miał miejsce koncert finałowy w ramach realizowanego zadania pn. „Zarzeckie spotkania chóralne”. Tematem koncertu będą znane i lubiane utwory, piosenki i tematy muzyczne z kina polskiego i światowego. Na scenie wystąpi ok. 50 artystów z różnych części Polski.

Wydarzenie takiego typu ma miejsce po raz pierwszy na terenie gminy Zarzecze i powiatu przeworskiego. Podczas koncertu oprócz muzyki zgromadzona publiczność będzie miała okazję podziwiać tancerzy i aktorów-amatorów odgrywających niektóre sceny filmowe „na żywo”.

Koncert muzyki filmowej poprzedzą warsztaty muzyczne, przygotowujące uczestników do wydarzenia finałowego oraz panele dyskusyjne i warsztaty dla chórzystów i dyrygentów, prowadzone przez specjalistów ze swojej dziedziny.
Organizatorami imprezy są: Gmina Zarzecze oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.

Współorganizatorami w realizacji zadania są: Państwowa szkoła Muzyczna I stopnia w Przeworsku, Środowiskowy Dom samopomocy w Zalesiu z filią w Łapajówce oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr – Oddział w Rzeszowie.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Udostępnij: