Koncert pod Platanem „C’est la vie, czyli po radosnej stronie życia”

„C’ est la vie, czyli po radosnej stronie życia” to tytuł koncertu, który odbył się 17 lipca na terenie zabytkowego parku w Zarzeczu, a dokładnie pod platanem – jednym z najokazalszych drzew na terenie zespołu pałacowo – parkowego.
Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Zarzecze oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.
Na scenie w pięknej scenerii dla licznie zebranej publiczności wystąpił „kFARTet” w składzie:
– Marta Stącel (wokal), Maria Wojnarowicz (wokal), Andrzej Winiarz (wokal, gitara basowa), Wojciech Szela (piano).
Nazwa zespołu ma w sobie grę słów nieprzypadkowo. Kwartet to w muzyce skład 4osobowy. Tutaj na pierwszy plan wychodzi słowo FART, czyli szczęście. Jak sami mówią: „mają szczęście że się spotkali i mogą razem tworzyć muzykę dla innych”. „kFARTetowi” towarzyszyła poetka Bożena Maczuga. Artyści zaprezentowali ponad godzinny program. Usłyszeliśmy piękne, liryczne wiersze autorstwa B. Maczugi, a także utwory z repertuaru polskich i zagranicznych gwiazd sceny muzycznej, wykonywane solo, w duecie i jako trio w oryginalnej aranżacji. Artyści wykonali między innymi: „Pogodę ducha” (z repertuaru Hanny Banaszek), „Kto chce bym go kochała” ( z repertuaru Grzegorza Turnaua i Beaty Rybotyckiej), „Opowiadaj mi” (z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego) „Englishman”
( z repertuaru Stinga) i wiele innych. Z największym entuzjazmem publiczności spotkało się całkiem w nowej odsłonie wykonanie piosenki Cichosza ( z repertuaru Grzegorza Turnaua) oraz „C’ est la vie” (z repertuaru Andrzeja Zauchy).
Na zakończenie koncertu wykonawcom za piękny i nastrojowy koncert podziękowała pani Anna Huk – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Imprezę podsumował Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury, który podkreślił jak ważne jest promowanie artystów pochodzących z naszego lokalnego środowiska. Wójt gminy podziękował artystom za ich profesjonalizm i przygotowanie repertuary, który podbił serca zgromadzonej publiczności.
Idąc za słowami poetki Bożeny „Bo to się zwykle tak zaczyna, przychodzi myśl lub jakieś słowo, i to jest skutek i przyczyna, by patrzeć na świat kolorowo”, i my dzięki temu wydarzeniu mogliśmy patrzeć na świat kolorowo.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania koncertu, a zwłaszcza wspaniałemu „kFARTetowi” oraz poetce Bożenie Maczudze.
fot. Mikołaj Bukowiński
Pełna galeria zdjęć- kliknij tutaj