Aktualności


Konferencja podsumowująca projekt „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 11.12.201r. w Zabytkowym Pałacu w Zarzeczu odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”, który realizowany jest przez Gminę Zarzecze w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. W spotkaniu udział wzięli m.in. Pan Tomasz Koba – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku, Pani Elżbieta Siupik – Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Pani Agata Kukulska – Kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Przeworsku, Pan Zbigniew Mierzwa Prezes Stowarzyszenia Przeworsk Powiat Bezpieczny, Pan Sylwester Potoczny, Dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych z terenu Gminy Zarzecze, radni i sołtysi.

Konferencję otworzył Wójt Gminy Zarzecze –Tomasz Bury. Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Świat bez przemocy” realizowanego w ramach projektu oraz pokaz umiejętności nabytych przez uczestników zajęć Alfa Street Fight prowadzony przez sensei Sylwestra Potocznego.

Anna Krzeszowska-Gwóźdź – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu podsumowała realizację projektu pn. „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”, a następnie swoje prelekcje wygłosili kom. Elżbieta Siupik specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie „Osoby małoletnie pokrzywdzone przemocą w rodzinie” oraz Pani Monika Kmiecik – pedagog z Zespołu Szkół w Zarzeczu „Prawidłowe relacje rodzice-dzieci – to najlepsza profilaktyka”. Pan Zbigniew Mierzwa Stowarzyszenia Przeworsk-Powiat Bezpieczny opowiedział o działalności Stowarzyszenia. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu zaprezentowali dane dotycząca prowadzenia procedur „Niebieskiej Karty” oraz funkcjonowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zarzeczu.

Zakończenie konferencji uświetniły występy solistek ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Muzyczny Świat” z Zarzecza, którym serdecznie dziękujemy.

 

Udostępnij: