Aktualności


KONKURS INTERDYSCYPLINARNY DIECEZJALNEJ RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Data:
Kategoria: Aktualności

Dnia 15 maja br.  w Zespole Szkół w Zarzeczu odbył się Konkurs Interdyscyplinarny Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej. Celem konkursu było dzielenie się wiedzą, rywalizacja sportowa oraz integracja uczniów i nauczycieli Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej.

 Patronat honorowy nad konkursem objęli: Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze.

W konkursie wzięli udział uczniowie w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz klasy VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum). Udział w konkursie zgłosiło 19 drużyn ze  szkół z terenu Diecezji Przemyskiej noszących imię Jana Pawła II. Konkurs miał formę drużynową i przebiegał w dwóch etapach . Pierwszy etap – wiedzy obejmował zagadnienia z wybranych przedmiotów w obrębie podstawy programowej. Drugi etap – sportowy to ćwiczenia i zabawy lekkoatletyczne.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej najwyższe miejsca zajęły drużyny ze SP w Klimkówce

( I miejsce), SP w Zarzeczu ( II miejsce), SP  w Zapałowie ( III miejsce).

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej kolejne miejsca zajęły drużyny ze szkół:  SP  w Jaworniku Polskim ( I miejsce), SP w Klimkówce  ( II miejsce), SP w Chałupkach ( III miejsce).

W kategorii klas VII, VIII szkoły podstawowe i III gimnazjum I miejsce zajęła drużyna z PG w Jaworniku Polskim,  II miejsce– ZS w Jasionce, natomiast III miejsce SP w Olszanach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowali: Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze- Małgorzata Byrwa, Wójt Gminy Zarzecze- Tomasz Bury, „ Promlek” Grzegorz Prucnal, Firma Usługowo- Handlowa „ MINIPOL” Andrzej Matyja, Rada Rodziców ZS w Zarzeczu.

Konkurs ten przyczynił się do promocji naszej okolicy i jej pięknych zabytków. Uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu. Konkurs  stał się także nieocenionym wkładem w rozwój współpracy Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Przemyskiej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

 

Barbara Zięba

 

PEŁNA GALERIA: https://www.facebook.com/pg/ugzarzecze/photos/?tab=album&album_id=392157974713091&__tn__=-U-R

 

 

 

Udostępnij: