Aktualności


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

Data:
Kategoria: Aktualności
W poniedziałkowe popołudnie 3 października br. świętowaliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Muzyki”.
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury oraz Centrum Kultury w Zarzeczu.
Pomysłodawcą obchodów tego święta był światowej sławy skrzypek i dyrygent Yehudi Menuhin. Celem przyświecającym pomysłodawcom było pokazanie piękna muzyki oraz jakie dobro i siłę ona w sobie kryje.
W pięknej sali rotundowej na parterze pałacu Dzieduszyckich wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Przeworsku.
Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowało się 14 wykonawców, którzy grali na instrumentach dętych, skrzypcach, akordeonie oraz fortepianie.
Na zakończenie za profesjonalne występy uczniom podziękowała Krystyna Dzieduszycka – Rycerska, która podkreśliła, że pałac dzięki różnym inicjatywom kulturalnym spełnia rolę, do której jest przeznaczony i tętni życiem każdego dnia.
Udostępnij: