Aktualności


MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Data:
Kategoria: Aktualności
Gore gwiazda, Skrzypi wóz, Cicha noc, to tylko niektóre tytuły kolęd, które zaprezentowane zostały przez uczestników konkursu organizowanego po raz kolejny w naszej gminie. Tym razem konkurs miał charakter Międzypowiatowy. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Wójt Gminy Zarzecze – Tomasz Bury oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze – Małgorzata Byrwa. Organizatorami byli Centrum Kultury w Zarzeczu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zarzeczu zaś partnerem Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Przesłuchania konkursowe odbyły się 16 stycznia stycznia w nowej siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki. Wydarzenie oficjalnie otworzył Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury oraz Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Byrwa którzy życzyli uczestnikom powodzenia i samych wysokich miejsc. Prezentacje konkursowe były oceniane przez jury w składzie: przewodniczącą komisji – Ewa Czarnecka (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Przeworsku), Piotr Kaplita (prezes Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu, kierownik działu edukacji i upowszechniania Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich) oraz Jakub Mirkiewicz ( producent muzyczny, aranżer, reżyser dźwięku, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku). Jurorzy wysłuchali 76 prezentacji w pięciu kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników stał na wysokim poziomie, dlatego komisja konkursowa miała bardzo ciężką pracę w celu wyłonienia laureatów.
Rozdanie nagród laureatom odbyło się 19 stycznia również w nowej siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki. W wydarzeniu wzięli udział Tomasz Bury – wójt Gminy Zarzecze, Łukasz Laska – członek Zarządu Powiatu przeworskiego, sekretarz Gminy Zarzecze Małgorzata Byrwa – Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze, Ewa Czarnecka – przewodnicząca jury oraz reprezentanci PCEN: Dariusz Zięba, Marta Ulma – Baran oraz Wojciech Jakubiec, a także laureaci konkursu wraz z rodzicami i opiekunami. Podczas koncertu na scenie zaprezentowali się niektórzy spośród nagrodzonych laureatów.
Jury doceniło 42 prezentacje konkursowe, za które młodzi artyści otrzymali nagrody ufundowane przez Przewodniczącą Rady Gminy Zarzecze, Wójta Gminy Zarzecze, Centrum Kultury w Zarzeczu, Gminna Biblioteka Publiczna w Zarzeczu, a dwie nagrody specjalne za dobór repertuaru i kultywowanie śpiewu archaicznych kolęd i pastorałek ufundowało Stowarzyszenie Muzyka Dawna w Jarosławiu. Specjalne zaświadczenia z PCEN dla opiekunów zostały przekazane wraz z gratulacjami przez przedstawicieli tejże instytucji. Podczas finału panowała bardzo miła rodzinna atmosfera, która sprzyjała śpiewaniu kolęd. Zaproszeni goście podkreślili w swoich wystąpieniach istotę organizacji tego typu przedsięwzięcia, pogratulowali wszystkim uczestnikom występów i życzyli dalszych sukcesów artystycznych.
Cieszymy się z tak dużego zainteresowania konkursem i kultywowaniem śpiewu tradycyjnych kolęd.
Lista wyników dostępna jest poniżej ⤵
PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ [KLIKNIJ TUTAJ]
Udostępnij: