Aktualności


Mikołaj u dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia socjoterapeutyczne w ramach projektu „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”

Data:
Kategoria: Aktualności

W dniu 11 grudnia br. do dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia socjoterapeutyczne przybył Mikołaj razem z Aniołkiem. Uczestnicy otrzymali prezenty. Dziękujemy Mikołajowi i Aniołkowi, że przybyli do nas z prezentami. W spotkaniu uczestniczyli również Pan Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze, Pani Anna Krzeszowska-Gwóźdź – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu oraz Pani Monika Kmiecik, pedagog, prowadząca zajęcia.

Zajęcia socjoterapeutyczne organizowane były od września br. do grudnia br. w ramach projektu „Dowiedz się i działaj – profilaktyka dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Zarzecze”

Zorganizowano 10 spotkań z grupą 10 dzieci. Warsztaty stwarzały okazję do aktywnego, twórczego spędzania czasu wolnego. Ich założeniem było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia własnej wartości oraz postaw wolnych od agresji. W ramach spotkań organizowano m.in. zajęcia psychokorekcyjne, edukacyjne, rozwojowe, gry, zabawy, ćwiczenia pobudzające bądź wyciszające w zależności od stanu emocjonalnego grupy.

Po przeprowadzeniu ostatnich zajęć warsztatów socjoterapeutycznych, odbyło się spotkanie z Mikołajem.

 

Udostępnij: